Home » Kimim ?

Kimim ?

Paylaşmak için...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

melike ilgünMELİKE İLGÜN

Kanal E, Kanal 6, Radikal, Kanal D ve Show TV’de haber muhabiri olarak çalıştı. Kanal 6’da haftasonu ana haber bültenini, Show TV’de hafta içi her gece yayınlanan Melike İlgün ile Son Haber programını hazırlayıp sundu. Kanaltürk televizyonunu kuran gazeteci ekip içinde yer aldı. 3.5 yıl boyunca Kanaltürk’ün ana haber sunuculuğunu ve dış haber editörlüğünü yaptı. Gazeteport’ta köşe yazıları yazdı, haftalık röportajlar yaptı. Yaptığı haberlerle birçok kez ödül alan İlgün 2008 yılında televizyonculuğu ve gazeteciliği bıraktı.

Gerçekle kurgunun içiçe geçtiği dönem romanları ‘Kemal’e Eren Kadınlar’ 2009’da (5 baskı), ‘Enver Paşa’nın Sultanı’ 2011’de (2 baskı), ‘Bir Başvekil Sevdim’ 2013’de (5 baskı) yayınlandı. Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ’un 20. Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal kitabını Sn. Başbuğ ile birlikte ‘Mucize’ ismiyle oyunlaştırdı. Oyun 2016-2017 sezonunda Müjdat Gezen Sahnesi’nde sergilendi.

İlgün halen Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nde dersler veriyor. Bir yandan da kurucu ortağı olduğu İlgün Yönetim Eğitim Danışmanlık Ltd bünyesinde çeşitli kurum ve kuruluşlara eğitimler veriyor. Yapı Kredi, TOFAŞ, Aviva SA, Century 21 bunlardan bazıları.

Melike İlgün evli ve Ayşe Deniz ile Yasemin’in annesi.

Comments are closed.